herb Strażak Mierzęcice
MKS SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE   Strażak Mierzęcice

2011-09-10, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Dzisiejsze spotkanie było rozgrywane w bardzo dynamicznym tempie. Nie zabrakło emocji do ostatnich minut. Pierwszą połowę lepiej zaczęli goście, którzy w 8 minucie mogli objąć prowadzenie. Po rzucie wolnym z prawej strony, zawodnik Strażaka strzelał z bliska, lecz minimalnie niecelnie. Po chwili do głosu doszedł MKS, zamykając rywali na własnej połowie. W 18 minucie Ogryzek wjechał w pole karne, podał do Bielicha, a ten z kilku metrów uderzył wprost w golkipera Strażaka. W 20 minucie bardzo dobrym podaniem w uliczkę Mierzwa obsłużył Nowaka, ten jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. Do końca pierwszej części gry nasz zespół przeważał. Niestety nie udało się tej inicjatywy udokumentować golem i po 45 minutach gry wynik był bezbramkowy.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. Wynik otworzyli Siemianowiczanie. W 50 minucie po prostopadłym podaniu Mierzwy w sytuacji sam na sam znalazł się Tomczyk, który strzałem po ziemi w lewy róg bramki zdobył gola na 1-0. W 54 minucie prowadziliśmy już 2-0. Bielich zagrał w pole karne do Przątki, a ten uderzeniem w długi róg podwyższył wynik spotkania. Strażak odpowiedział w 67 minucie. Dokładna centra z lewej strony boiska została wykończona skutecznym strzałem z bliska. Wynik został ustalony na 2-1. MKS pod koniec meczu opadł z sił i na boisku zrobiło się nerwowo. Huraganowe ataki Strażaka jednak nie uczyniły naszej drużynie już żadnej krzywdy i 3 punkty zostały w Siemianowicach. Drużyna z Mierzęcic odniosła pierwszą porażkę w lidze, natomiast MKS wrócił na właściwe, zwycięskie tory.

Następny mecz w ramach 7. kolejki Ligi Okręgowej MKS rozegra na wyjeździe, za tydzień w sobotę o godzinie 17.00. Kolejnym przeciwnikiem w ligowej karuzeli będzie zespół Orła Nakło Śląskie.