Orzeł Nakło Śląskie   MKS SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Nakło Śląskie, ul. Sportowców 1

2011-09-17, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

MKS Siemianowice przegrał w wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki Ligi Okręgowej z Orłem Nakło Śląskie 0-1.

Pierwszą połowę z impetem rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszych sekundach meczu mogli objąć prowadzenie. Po strzale z 10 metrów doskonałą paradą popisał się Szczerbiński ratując nasz zespół przed utratą bramki. Orzeł w dalszym ciągu atakował i zepchnął naszą drużynę do defensywy. W 15 minucie zawodnicy z Nakła mieli kolejną groźną sytuację. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę. W 19 minucie jednak nasi rywale dopięli swego. Kolejny rzut rożny narobił sporo zamieszania w polu karnym MKSu, które wykorzystał jeden z graczy Orła i strzałem z bliska umieścił futbolówkę w siatce. Było 1-0. Do końca pierwszej części gry obraz się nie zmienił, inicjatywa pozostała po stronie przeciwnika.

W drugiej połowie MKS grał już o wiele lepiej i spotkanie się wyrównało. Pierwszą wyśmienitą okazję mieliśmy w 55 minucie. Z narożnika pola karnego strzelał Przątka, jednak po jego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce. Gospodarze odpowiedzieli w 58 minucie. Uderzenie zza pola karnego trafiło w słupek naszej bramki. Z upływem czasu MKS coraz bardziej naciskał i osiągał optyczną przewagę na placu gry. W 67 minucie doskonałą sytuację ponownie miał Przątka. Jego strzał z pola karnego minął jednak minimalnie bramkę przeciwników. Kilka minut później groźnie uderzał Mierzwa, ale niestety nieznacznie przestrzelił. Zawodnicy Orła zepchnięci do obrony starali się kontratakować. Z akcji wyprowadzanych przez nich kilka razy dochodziło do strzałów minimalnie niecelnych. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Siemianowiczanie musieli pogodzić się z kolejną wyjazdową porażką.

Następny mecz MKS rozegra za tydzień w sobotę o godzinie 16.00 w Pszczelniku. Gościć będziemy zespół RKSu Grodziec.