MIEJSKI KLUB SPORTOWY SIEMIANOWICZANKA - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • MKS SIEMIANOWICZANKA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE - Warta Zawiercie 0:3

MKS SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE   AKS Niwka Sosnowiec

2012-04-18, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

MKS Siemianowice przegrał po wyrównanej rywalizacji z AKS-em Niwką Sosnowiec 0-1. Było to spotkanie w ramach 20. kolejki Ligi Okręgowej.

Środowe popołudnie okazało się dość pechowe dla podopiecznych Stefana Burdeli, bowiem w całym przebiegu meczu trudno było wskazać wyraźną przewagę którejkolwiek z drużyn. Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od odważniejszych natarć Niwki gdyż Siemianowiczanie weszli w zawody zbyt asekuracyjnie. Raziła głównie ilość stałych fragmentów gry po stronie naszych rywali. W 4 minucie jeden z zawodników gości uderzał groźnie z rzutu wolnego wykonywanego sprzed narożnika pola karnego jednak minimalnie przestrzelił. W 13 minucie odpowiedział MKS. Indywidualny rajd Kożdonia w obręb "szesnastki" zakończył się celnym strzałem z bliskiej odległości. Niestety został oddany wprost w ręce bramkarza z Sosnowca. Gola na wagę zwycięstwa Niwczanie zdobyli w 22 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska, w polu karnym nogę dostawił napastnik gości i wpakował ją do siatki bramki strzeżonej przez Szczerbińskiego. Siemianowiczanie swoją szansę mieli w 38 minucie. W polu karnym futbolówkę wyłuskał Kuczek i uderzając z kilku metrów posłał ją nieznacznie ponad poprzeczką.

Druga część pojedynku nie przyniosła już zbyt wielu emocji. Spotkanie stało się monotonne, choć inicjatywę przejął zespół MKS-u. Jednak to piłkarze AKS-u jako pierwsi zagrozili naszej drużynie. W 49 minucie dwa uderzenia z obrębu "szesnastki" zdołał sparować Szczerbiński. Zawodnicy MKS-u w kolejnych fragmentach drugiej połowy ruszyli do odrabiania jednobramkowej straty, jednak wszelkie próby ataku nie przynosiły spodziewanych efektów w postaci klarownych sytuacji do zdobycia gola. W 72 minucie natomiast szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali gracze AKS-u. Kąśliwy strzał z dystansu okazał się tym razem minimalnie niecelny. Tak niemrawy obraz gry nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego. MKS poniósł niewielką porażkę z dotychczasowym liderem rozgrywek, choć z perspektywy wydarzeń na boisku należał się naszej drużynie przynajmniej podział punktów.

Następny mecz MKS rozegra w najbliższą sobotę 21 kwietnia o godzinie 16.30. W ramach 21. kolejki drugiej grupy katowickiej Ligi Okręgowej nasz zespół zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z drużyną Strażaka Mierzęcice.

herb AKS Niwka Sosnowiec Informacje o kadrze AKS Niwka Sosnowiec

1. Kamil Szczerbiński
2. Łukasz Wanot
3. Łukasz Skrzypnik
4. Oskar Kuczek ??ta kartka
5. Marcin Wolny ??ta kartka
6. Kamil Ogryzek
7. Tomasz Kożdoń
8. Dariusz Tomecki  zmiana 62" Marek Szynawa
9. Marcin Mierzwa ??ta kartka
10. Przemysław Lesik  zmiana 62" Tomasz Bielich
11. Mateusz Tomczyk  zmiana 76" Damian Liebig

Oceny zawodników »

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Dołącz do nas!

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS SIEMIANOWICZANKA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIEWarta Zawiercie
MKS SIEMIANOWICZANKA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE 0:3 Warta Zawiercie