herb Orzeł Nakło Śląskie
MKS SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE   Orzeł Nakło Śląskie

2012-04-28, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

MKS Siemianowice pokonał w spotkaniu 22. kolejki Ligi Okręgowej Orła Nakło Śląskie 4-0. Nasza drużyna tym samym przełamała krótką passę porażek.

Sobotni pojedynek można uznać za jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Siemianowiczan w przebiegu całego sezonu. Już w pierwszej części gry uwidoczniła się na boisku znaczna przewaga zawodników MKS-u. W 9 minucie z rzutu wolnego wykonywanego z okolic 25 metra groźnie uderzał po ziemi Wanot, jednak bramkarz Orła był tym razem na swoim miejscu. W 26 minucie padła pierwsza bramka dla naszego zespołu. Bardzo dobrym, prostopadłym podaniem na przedpole Kożdoń obsłużył Tomczyka, a ten z bliskiej odległości płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. W 36 minucie było już 2-0. W polu karnym faulowany był Szynawa za co sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. "Jedenastkę" na gola zamienił Tomczyk, jednocześnie wpisując się po raz drugi na listę strzelców. Rezultat ten do przerwy pozostał w niezmienionym stanie.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli odważnie Nakielczanie przez co rywalizacja stała się bardziej wyrównana. W 53 minucie niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego zanotowali goście, jednak Szczerbiński stanął na wysokości zadania i sparował strzał. Przestój zawodników MKS-u okazał się tylko chwilowy. W dalszym ciągu Siemianowiczanie tworzyli składne sytuacje. Szczególnie warte pochwały były celne "crossy" przed obręb "szesnastki" przeciwnika. W 66 minucie nasza drużyna ponownie zdołała podwyższyć wynik. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców Orła, arbiter po raz drugi wskazał na "wapno". Udanej egzekucji dokonał Szynawa i na tablicy wyników widniał rezultat 3-0. Kilka chwil później jeden z graczy przeciwników został ukarany czerwoną kartką dzięki czemu nasz zespół dogrywał spotkanie z liczebną przewagą na boisku. MKS zdobywając czwartą bramkę, stan meczu ustalił w 89 minucie. Długi przerzut piłki przez Krawca doprowadził do sytuacji sam na sam. Futbolówka trafiła pod nogi Lesika, który skierował ją w samo światło bramki rywala. Po chwili arbiter zakończył zawody rozegrane niewątpliwie w efektowny sposób przez zawodników MKS-u.

Następny mecz w ramach 23. kolejki drugiej grupy katowickiej Ligi Okręgowej, MKS rozegra w najbliższą środę 2 maja o godzinie 17.00 w Będzinie (stadion Sarmacji). Naszym wyjazdowym rywalem będzie RKS Grodziec.